Розмову продовжила Світлана Карпенко, редакторка газети "Трудова слава". Вона розповіла про нелегкий шлях відновлення свого видання, який їй та її колегам довелося пройти після евакуації з прифронтового Оріхова.
- Ми навіть не уявляли, що робити, коли опинилися у цій ситуації. Але потім побачили, що колеги з деокупованих територій працюють, і зрозуміли: нам теж треба діяти. Завдяки підтримці НСЖУ та Центру журналістської солідарності, ми змогли перетворити друковане видання на мультимедійне – запустили сайт, розгорнули активну роботу в соціальних мережах, освоїли нові формати роботи," – каже пані Світлана.
Схожий шлях пройшла й Тетяна Велика, редакторка газети "Голос Гуляйпілля".
- Я з маленькою дитиною спочатку виїхала в Івано-Франківськ. Але весь час мене не покидало відчуття, що я що залишила свою громаду. Тому невдовзі я повернулася, і ми з колегами завдяки підтримці НСЖУ відродили газету. До широкомасштабного вторгнення у нас була потужна редакція – працювало 10 осіб. Ми друкували 12 сторінок щотижня. Сьогодні теж працюємо, але головна проблема – фінансування. Молоді журналісти не йдуть у професію, бо не можуть отримати стабільну зарплату, -зауважила вона.
Наталія Стіна, редакторка газети «Червоний промінь» Запорізького району, оголосила про плани запуску друкованої версії видання. Після трьох складних років, коли діяльність зосереджувалася переважно в онлайн-форматі, редакція вирішила повернутися до традиційного друку завдяки отриманому гранту від Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
- Завдяки підтримці нашої спілки журналістів ми вже випустили чотири номери. Тепер, одержавши нові можливості, спробуємо відновити друк і подивимося, як воно піде. Сподіваємось на успіх, – поділилася з колегами своїми планами пані Наталя.
Увагу на труднощі роботи місцевих редакцій звернули редакторки Новомиколаївської та Вільнянської місцевих газет :Наше життя» і «Дніпровські вогні» – Катерина Заварзіна та Олександра Кот. Ці редакції навіть з початком широкомасштабного вторгнення змогли втриматися, призупиняли випуски газет. Зараз ситуація дуже важка – проблеми фінансування та кадрового забезпечення. Проте, вони запевняють, що, попри труднощі, продовжують працювати для своїх читачів. І в цьому прагненні їх підтримав голова НСЖУ Сергій Томіленко, пообіцявши зробити все можливе, щоб організувати допомогу міжнародних партнерів.