- Сьогодні важко всім, - ділиться враженнями Світлана Карпенко, редактор релокованої газети «Трудова слава» з Оріхова, - Кожен з нас переживає складні ситуації. А коли твоя робота - це спілкування з людьми, котрі живуть під обстрілами, яким найтяжче, і ти частину цього тягар сприймаєш на себе. Коли приїжджаєш к рідне місто, що на лінії фронту, і бачиш, що воно ще більше зруйноване... Негативні емоції, втома, професійне вигорання - це все присутнє в житті журналіста. Тож такі тренінги для нас надто важливі. Дуже правильно і вчасно Центр журналістської солідарності в Запоріжжі обрав тему онлайн-вебінару, пов'язану з ментальним здоров'ям. Ми, журналісти, важливі і важливе наше психологічне здоров'я, аби ми якісно працювали, підтримували людей та показували світові злочини російської федерації.
Важливо, що під час спілкування з психологом учасники самі пропонували для колег свої методи та вправи, які їм самім допомагають прийти в норму після важких професійних завдань. Для Олени Машталяр, журналістки-переселенки з з Дніпрорудного, - це порівняння своєї ситуації, в який ти оказався, з тими умовами, в яких перебувають зараз інші люди, достойні поваги та прикладу для всіх. Вікторія Горбатко – журналістка з Бердянську, розказала присутнім про такий спосіб, як «відпущення ситуації», коли ти разом скидаєш з себе тягар, що накопичився за роки всіляких негараздів.
– Дякуємо команді Запорізького ЦЖС за дуже корисну інформаційну зустріч, - коментує Юрій Роботин, голова Одеської обласної організації НСЖУ. - Впевнений, що корисні поради, які ми почули, наші журналісти обов’язково використають к своїй професійній діяльності. До того ж, таке беспосереднє спілкування, коли бачиш всіх і можеш задати своє запитання особисто тренеру, налаштовує на подальшу співпрацю у спільних проектах навіть під час війни.
Наталія Вадимова, Валентина Бистрова, фото Дар’ї Зирянової