Наперекір війні: у Запоріжжі народилася трійня

11:21 14.05.2025

У Запоріжжі народилася трійня – вперше з початку повномасштабного вторгнення. В родині медичних працівників Анастасії та Сергія Швеців з’явилися на світ троє хлопчиків – Дмитро, Олександр та Євген. Цей випадок є унікальним: за весь час війни в Запоріжжі народилося понад 3,5 тисячі дітей, з яких лише одна трійня.

Вперше з початку повномасштабного вторгнення в Запоріжжі народилася трійня. За понад три роки війни в Запоріжжі народилися більше 3,5 тисяч дітей - 1855 хлопчиків і 1706 дівчаток. Серед них було 70 двієнь, але трійня одна. 17 квітня у родині Анастасії і Сергія Швеців народилося трійко хлопчиків, яких назвали Дмитро, Олександр та Євген. У сім’ї вже є дві дочки – 22-х і 4-х років. Мабуть, пара дуже хотіла хлопчика, тому обрала процедуру екстракорпорального запліднення у КНП «Обласний медичний центр репродукції людини», результатом якої стало народження малюків в обласному перинатальному центрі.
Анастасія та Сергій Швець обоє працюють у КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр». 9 травня щасливу маму і діток відвідала з привітаннями і подарунками секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко. Сьогодні перед місцевою владою стоїть чимало викликів для створення умов безпечного дитинства запорізьких немовлят. Триває робота над вдосконаленням процесів як з медичного сервісу - запроваджено дитячі чекапи в запорізьких лікарнях, так і з роботи над безпечними умовами для освіти дітей. Вже другий тиждень в Запоріжжі працюють дитячі садочки. Понад 20 дитсадків - перша черга закладів, які вже приймають дітей. Майже тисяча дітей щодня перебуває повний день в дитсадках, забезпечено всі умови як в довоєнні часи, тільки тепер в укриттях. Сон, гаряче харчування, освітні заняття. Тож родини залишаються в місті, а після запуску шкіл в офлайн форматі - повертаються в місто. Завдання влади - зберегти дитинстві наших дітей.
Війна завдає великої психологічної шкоди як матерям, так і медичним працівникам. Медики разом з психологами цього закладу часто надають емоційну підтримку, допомагаючи жінкам подолати стрес і тривогу, пов'язані з народженням дитини в умовах нестабільності. Якщо порівнювати з першим роком війни, коли в місті народилися всього тисячу дітей, то цифра поступово зростає. Тільки с початку цього року це вже майже 300 діток. Життя триває: лікарня підтримує своїх вагітних. Працює школа для майбутніх батьків, заняття з йоги для пацієнток закладу, також програма з амбулаторної реабілітації вагітних жінок. Жіноче здоров’я потребує особливої уваги та регулярного контролю. Ініціатива «ЗДОРОВʼЯ ПОРУЧ» : в рамках реалізації проекту «МОБІЛЬНІ БРИГАДИ СЕКСУАЛЬНО-РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я», за фінансування і підтримки БО «100% ЖИТТЯ», Фонд народонаселення Організації Об’єднаних Націй (UNFPA), фахівці лікарні відвідують громади, хаби, підприємства регіону та надають послуги з акушерсько-гінекологічної допомоги. З початку реалізації проєкту , вже під час війни, фахівцями лікарні надано послуги понад 10 тисячам пацієнток. Медики під час війни виконують надзвичайно важливу роль, забезпечуючи безпечні умови для народження дітей та підтримуючи жінок в складні часи. Їхня робота є вкрай важливою для збереження життя та здоров'я матерів і новонароджених, а також для відновлення здоров'я суспільства після війни.

За матеріалами пресслужби ЗМР